Back to Top

Yapı Malzemeleri Plastik Isı Sistemleri

İnşaat San ve Tic. Ltd. Şti.

TEKNİK DESTEK HATTI

  • Uzmanlığımız şık ve kaliteli pencere sistemleri üretmektir

  • Seri çalışır, hassas üretir, mükemmeli yakalarız.

  • Size özel tasarımları, ayrıntıları ve çözümleri sunarız.

Açılsın kapılar, pencereler girsin içeri güneş gibi sıcak mutluluklar.

pimapen uretim

1970’lerde Türkiye de, dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi, enerji krizi ile tanıştı. Benzin kuyrukları, kalorifer yakıtı sıkıntısı hayatımıza girdi. Öte yandan kalkınan Türkiye’de kentleşme olgusu, konut yapımında hızlı bir artışa neden olmaktaydı.

Çağdaş kentlerde yapılar da çağdaş malzemelerle üretilmeye başlandı. Bir kaç yıl içinde çürüyen, yağmuru, soğuk havayı içeri geçiren, sık boya, bakım gerektiren eski tip ahşap, aluminyum ya da demir doğramalar, gelişmiş kentlerin gereksinmelerine çözüm olamıyordu.

Çözüm yine PİMAŞ’tan geldi. 70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemini Türk insanına tanıttı: PİMAPEN !

PİMAPEN, mükemmel yalıtım özelliği ile, enerji sorununa çözüm getirirken, aynı zamanda isin-tozun, hava kirliliğinin içeri girmesini önleyerek, ev kadınının işini kolaylaştırıyordu. PİMAPEN , uzun ömürlü bir malzemeydi, boya bakım gerektirmediği için kısa zamanda kendini amorti ediyordu, dolayısıyla ekonomikti.

PİMAPEN, kalabalıklaştıkça gürültüsü artan kentlerde, ses yalıtımı ile de insan sağlığına yararlıydı. Geri dönüşümlü bir malzemeden üretiliyor, çok uzun ömürlü olduğu için, dünyamızın ve ülkemizin yok olmakta olan ağaç hazinesinin israfını önlüyordu; çevre açısından ideal üründü.

1988 yılına kadar “pencere” üretimini kendi yapan PİMAŞ, Bayileri kanalıyla PVC Pencere sektörünü tek başına oluşturdu.

PİMAŞ’ın yan sanayileri ve onbinlerce insanın çalıştığı Üretici ve Satıcı Bayilik ağı ile hızla büyüyen PİMAPEN yapısı, bütün kurumları ve işleyişi ile, sektöre yeni yatırımları çekti. 80.000’den fazla insanın istihdam edildiği, PİMAPEN adından kaynaklanan bir benzetme ile “PEN sektörü” diye adlandırılan dev bir sektör doğdu.

Paylaşın
× How can I help you?